Acasă » Anunturi » ANUNT APAVITAL in atentia locuitorilor din satul Boureni privind intreruperea furnizarii apei potabile pe 24 martie intre 08.30 si 23.59

Apa Vital a transmis un comunicat în care anunță faptul că mai multe gospodării din trei comune vor rămâne miercuri fără apă. Este vorba despre satul Boureni – comuna Moțca, comuna Ciohorăni și comuna Miroslovești cu satele aferente. Motivul pentru întreruperea furnizării apei este acela că cei de la Delgaz Grid efectuează lucrări în zonă.

„În scopul efectuării unor lucrări programate de către Delgaz Grid, miercuri 24 martie 2021, în intervalul orar estimat 08.30 – 23.59, furnizarea apei potabile va fi întreruptă către utilizatorii din localităţile: Boureni, Ciohorăni, Mirosloveşti, Miteşti, Soci şi Verşeni.

În vederea evitării eventualelor efecte negative cauzate de lipsa apei, ApaVital Iaşi recomandă utilizatorilor afectaţi să-şi creeze rezerve de apă potabilă pentru perioada de întrerupere. Pentru informații suplimentare sau alte sesizări, utilizatorii pot suna la numărul de telefon 0232.969”, se precizează în anunț