Acasă » Stiri » 12 familii din comuna Motca sarbatoresc anul acesta NUNTA DE AUR

12 familii din comuna Motca sarbatoresc anul acesta NUNTA DE AUR

Primaria comunei Moțca va premia si in acest an 12 cupluri care au împlinit 50 de ani de căsnicie.

ARHIVA FOTO – Nunta de Aur

Este vorba despre: Apostol Miluța și Ștefan Dorina; Abălașei Toma și Maxim Elena; Copcea Gheorghe și Copcea Eugenia; Cucoș Gheorghe și Costea Mariea; Țâmpău Gheorghe și Palade Maricica; Elefteriu Ioan și Bârsan Maria; Măriuța Dănuț și Ursuleasa Ileana; Costea Șerban-Ion și Harja Elena; Florea Constantin și Ciurea Mari; Cocârță Constantin și Mătăsaru Lidia; Copcea Vasile și Ioneasa Valeria; Câtea Costică și Paraschiv Veronica.

Administratia locala a pregatit cate un plic cu 300 de lei, torturi, prajituri si sampanie pentru sarbatoriti.

„Avem 12 familii pe care le vom premia cu ocazia implinirii a 50 de ani de la căsătorie, adică NUNTA DE AUR și pentru care încercăm serbarea lor pe 27.12.2020 în cadru restrâns. Dacă nu vom avea voie, ne vom deplasa la domiciliul lor sau îi vom chema la Primăria Moțca la diferite ore, păstrând regulile de distanțare socială impuse de Guvern. Îi felicit și le doresc sănătate multă și un an nou fericit!”, a declarat primarul comunei Moțca, Constantin Serioja Hobincă.