Acasă » Anunturi » OPORTUNITATE PENTRU TINERI din comuna MOTCA – accesati programele de formare profesionala ,,Pregătire pentru viitor” organizate de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Iași

Dacă ai vârsta cuprinsă între 16-29 de ani, nu lucrezi și nu ești înscris într-o formă de educație sau formare profesională și ai absolvit minim 8 clase, ai oportunitatea de a participa la programe de formare profesională precum: agent de securitate, electrician, constructor, confecționer tâmplărie PVC.Programul de formare ,, Pregătire pentru viitor” este implementat de către Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Iași și oferă pentru cei care se înscriu următoarele facilități:

📌subvenție pentru participarea la programul de formare profesională de până la 3600 lei;

📌decontarea transportului pentru participarea la acest program;

📌certificat de competențe profesionale emis de A.N.C. ;

📌subvenție de 25.000 Euro pentru demararea unei afaceri.

Mai multe detalii găsiți în materialele atașate.