Acasă » Anunturi » ANUNT privind plata online a taxelor si impozitelor locale

ANUNT privind plata online a taxelor si impozitelor locale

Dragi locuitori ai comunei Motca,

Vă reamintim că plata obligațiilor fiscale către bugetul local poate fi efectuată prin 2 modalități:

》 la ghișeul primăriei comunei Motca;

》 online, prin platfoma Infopay: https://infopay.ro/i/motca

Pentru a putea achita taxe și impozite online este necesar să vă faceți cont. Crearea unui cont nou se face direct pe site, apoi datele vă sunt generate automat si transmise pe email.

Programul de încasări la ghișeul primăriei este:

✅ luni, marți, miercuri și joi 8:30 – 15:30

✅ vineri 8:30 – 13:30

Plata taxelor și impozitelor la bugetul local reprezintă un act de responsabilitate față de comunitatea din care facem parte. Aceste contribuții financiare ale fiecărui cetățean și fiecărei întreprinderi sunt esențiale pentru buna funcționare a administrației locale și pentru dezvoltarea comunei noastre.

Prin plata la timp a taxelor și impozitelor, contribuim la asigurarea unui mediu mai bun pentru noi și pentru cei din jurul nostru. Este un gest de solidaritate și responsabilitate civică care ne ajută să construim împreună și să dezvoltăm mai mult comuna noastră dragă.

Va mulțumim pentru înțelegere!


Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *